Prezidentská milosť

Autor: Tomáš Debnár | 16.7.2016 o 9:20 | Karma článku: 3,36 | Prečítané:  1464x

Nikoho nemožno nútiť, aby vykonával vojenskú službu, ak je to v rozpore s jeho svedomím alebo náboženským vyznaním. Ústava SR  

Každý máme svojich nadriadených a aj vy p. Riaditeľ. Verím, že aj váš nadriadený bude na vás taký prísny ako vy na podriadených. Pevne verím, že sa na vojakov prestane pozerať  ako na doživotných dlžníkov vhodných do pracovných táborov. Ale ako na Ľudské bytosti s individuálnymi potrebami.

 

 

Slob. Tomáš Debnár, 418740, Ulica 1. čsl. brigády 73/1, 038 61 Lipovec


Vojenská kancelária prezidenta Slovenskej republiky

Ing. Andrej Kiska – prezident Slovenskej republiky

Štefánikova č. 2

810 05 Bratislava 1

                                                                                                             Lipovec 13. 7. 2016


 

Vec : Žiadosť o milosť prezidenta Slovenskej republiky a hlavného veliteľa Ozbrojených síl SR

 

Vážený pán prezident,

Ja, Tomáš Debnár, som bol dňa 13. 6. 2016, na základe priameho rozkazu riaditeľa Personálneho úradu č. 3892, odsúdený na nepodmienečný trest v trestnom tábore z dôvodu trestného činu podania žiadosti o skončenie služobného pomeru podľa §83, ods. 5, písm, a) zákona č. 281/2015 Z. z.

 

Z predchádzajúcich dôvodov Vás  žiadam o milosť prezidenta Slovenskej republiky.

Zároveň Vás oboznamujem aj s mojím postojom a postupom k uvedeným skutočnostiam.

Dňa 1. 1. 2016 nadobudol právoplatnosť zákon 281/2015 Z. z., podľa ktorého sa moje zvyšné mesiace na odslúženie v útvare na výkon trestu predĺžili o niekoľko rokov. V rámci mojej prvej iniciatívy o zmiernenie trestu, som bol dňa 19. 1. 2016, pozvaný na správne konanie v budove Personálneho úradu, Demänová 393, 031 19 Liptovský Mikuláš. Tu som bol oboznámený s podmienkami zotrvania v pôvodnom útvare na výkon trestu alebo s možnosťou preradenia k útvaru s vyššou ochranou, ktorý sa, bohužiaľ, nachádza ďaleko od mojej rodiny. Psychický a ekonomický nátlak viedol k mojej rezignácii, a na moju žiadosť preto riaditeľ Personálneho úradu v liste č. PÚ – 116- 39/2016- OddSŠS pozastavil konanie vo veci prepustenia zo služobného pomeru. Pri opätovnom pokuse o zmiernenie trestu zo dňa 11. 5. 2016, som bol dňa 31. 5. 2016 pozvaný na správne konanie. V kancelárii riaditeľa sa vyjadrili o možnosti zmeny kolektívu, ktorá by mala priaznivé účinky na moju osobu. Moje pochybnosti o nutnosti presunu k inému útvaru prehodnotili na iný typ správneho konania. Dňa 6. 6. 2016 som bol za prítomnosti troch dôstojníkov oboznámený s navrhovanými opatreniami a dňa 13. 6. 2016 bol vydaný personálny rozkaz č. 3892, na základe ktorého som bol dňa 1. 7. 2016 premiestnený do trestného tábora v Seredi. Domnievam sa, že v rozkaze nie je uvedený správny dôvod premiestnenia, pretože som už viac ako polovicu trestu odpracoval, a navyše s výbornými výsledkami.


 

Vážený pán prezident Slovenskej republiky,

Dúfam, že moju žiadosť o milosť prijmete a kladne zhodnotíte. 

S pozdravom                                                                                              Slob. Tomáš Debnár

                                                                                                                            418740

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?